Кокала се връща начело на Левски

0

Връщането на Емил Велев – Кокала като старши-треньор на „Левски“ е въпрос на съвсем малко време, научи Zasada.

Президентът на клуба Наско Сираков вече се е разбрал с него, и се очаква Велев да оглави синия отбор. Досегашният наставник Георги Тодоров ще бъде върнат обратно в школата на „Герена“, където да се занимава с дечурлигата.

Смяната на Тодоров с 58-годишния Велев трябвало да се извърши още след гостуването на „Левски“ срещу „Монтана“, за да има новият треньор две седмици за подготовка. Само че сините победиха с 4:0, и Сирака се разколебал. Решил да даде още един шанс на чичо Гошо, с когото са си близки. Но в следващия мач с „Етър“ на „Герена“ левскарите стигнаха до измъчена победа с 2:1, и то не без помощта на съдията Станимир Тренчев. Последният е син на бившия футболист на „Беласица“ Лозан Тренчев, който пък е много близък с Наско, коментираха ощетените гости от Велико Търново.

Самият Сираков бил бесен, докато гледал играта от официалната ложа. До този мач „Етър“ имаше четири загуби и голова разлика 0:10, но стигна до изравнителен гол и капитулира чак към края след точното изпълнение от фаул на новото попълнение в „Левски“ Борислав Цонев. „Наско беше жълт-зелен. Седеше до Илия Христов от „Сини сърца“ и не можеше да повярва, че „Левски“ изглежда толкова безпомощен срещу последния в класирането. И то у дома!“, разказа свидетел от ВИП-зоната.

Наско вече окончателно се убедил, че Георги Тодоров не може да надъха футболистите. До загубата от „Царско село“ с 0:1 той се оправдаваше с играчите си, а сега подкара нова песен – обеща, че до една година „Левски“ щял да изглежда различно. По този повод Наско е казал пред антуража си, че няма кой да чака чичо Гошо цяла година.

Така на дневен ред вече е Емил Велев – Кокала. Той е последният треньор, с когото „Левски“ стана шампион през 2009 г. Оттогава сините не са взимали никаква купа, а болезнените провали сипват сол в раните на привържениците вече повече от десет години. Освен това на „Герена“ се говори, че след несправедливото изгонване Кокала е изрекъл тежко проклятие „Левски“ да не спечели нищо, докато не го върнат обратно. Самият Велев не казва дали това е вярно или не, но винаги е заявявал следното: „Ако „Левски“ иска да стане шампион, знаят къде да ме намерят“. Той беше изпъден от тогавашния собственик Тодор Батков, който се поведе по акъла на старите пушки в „Левски“ – Георги Иванов – Гонзо, Гошо Петков, Христо Йовов и др.

Емил Велев е уверил Наско Сираков, че евентуалното забавяне на заплатата му няма да бъде проблем за клуба, който изнемогва от беднотия. Поставил е условие да не му се бъркат в работата. Другото му изискване било самообявилият се за спасител на „Левски“ Тити Папазов да не се мярка на стадиона, освен на мачовете, и то да стои далеч от отбора. Случайно или не, устатият Тити го нямаше на мача с „Етър“. Преди това баскетболният треньор обеща да си затваря устата и да не всява повече раздор в синята общност. Това е станало по искане на Наско Сираков, след като медийните изяви на Папазов доведоха до серия от скандали.

Сираков и Кокала са набори и стари съратници от големия отбор на „Левски“ от 80-те години, а приятелството им си върви и до днес. Освен това Велев наскоро заяви, че ако той води „Левски“, ще разчита почти изцяло на български футболисти, понеже клубът няма пари да наема скъпи чужденци. В момента в първия отбор на сините има общо 11 играчи, които са произлезли от школата на „Герена“, пише Уикенд.

Оставете отговор

Вашият електронен адрес няма да бъде публикуван.

Този уебсайт използва бисквитки за да подобри вашето пребиваване на него. Приемам Научете повече