Ас на Барселона строи хотел върху средновековно гробище

0

Испанският защитник Жерар Пике получи зелена светлина да построи хотел на земя в Малага, където през средновековието се е намирало мюсюлманско гробище.

Според „Cadena Ser“ са направени 7-годишни задължителни археологически разкопки и е открито, че там е имало джамия и 250 гроба.

Гробниците обаче са „празни“, твърди Алберто Кумпиан, археолог и директор на компанията, която отговаря за дейностите. Той добавя, че те може никога да не са били използвани и следователно нямат достатъчно стойност, за да бъдат запазени, въпреки че там са открити забележителности.

Земята, която е с размери 3000 квадратни метра, е закупена за около 20 милиона евро от семейната компания на Пике „Жерар холдинг“, която се ръководи от неговия баща и е част от района на мюсюлманския некропол в Малага.

Ако няма непредвидени проблеми през януари, трябва да започне строителството на бъдещия хотелски комплекс.

Оставете отговор

Вашият електронен адрес няма да бъде публикуван.

Този уебсайт използва бисквитки за да подобри вашето пребиваване на него. Приемам Научете повече