Денислав Александров врътнал същия номер и в „Локомотив” (Пд)
Възможно ли е професионален футболист да се скатава от мачове заради конни състезания? При халфа на „Славия” Денислав Александров това май дори ще се окаже рецидив. В момента на „Овча купел” върви разследване дали 26-годишният играч не се направил на болен за мача с „Арда”, за да ходи на кушии в Плевенско.
За отсъствието си Александров представил болничен лист, според който уж имал болки в гърдите, кашлял и бил с температура. Затова и не могъл да играе в домакинския двубой срещу кърджалийци. В „Славия” обаче се усъмнили и направили проверка дали същия уикенд не е имало конни надбягвания накъде из България. Оказало се, че точно тогава се провежда Държавното първенство за млади коне. И то не къде да е, а в Плевенско, където самият футболист и баща му Мартин държат елитна конна база. Техни животни също са участвали в надбягванията, проведени в Садовец.
Александров вече си изпати веднъж от подобно своеволие тази пролет, когато играеше в „Локомотив” (Пд). Бяха го спипали през май, че се направил на болен и пропуснал мач на отбора. Но за сметка на това участвал в републиканското първенство по конен спорт. Там дори спечелил златен медал с коня си Диамант и бронз с друг жребец Диарадо Сон. Имаше го на видео от награждаването, а името му присъстваше и в официалните резултати на Федерацията по конна езда. За да не го хванат, футболистът се беше писал с презимето си Мартинов.
Заради това треньорът Александър Томаш го изпъди от „Лаута”. Няма и месец по-късно Александров участва в състезанията за Световната купа по конен спорт в конната база „Фригопан” в пловдивското село Царацово. Там даже спечели изпитание №9 с височина на препятствията от 130 см, където жокеят ритнитопковец се представи най-добре с коня си Диарадо Сон.
Негови познати разправят, че състезанията с коне му доставят по-голямо удоволствие, отколкото футбола. Мечтаел да спечели квота за олимпийските игри в Париж догодина. Отделно, че семейният бизнес с конюшните в Плевенско вървял отлично, а породистите им жребци и кобили достигали цени над 100 000 евро.